Mauricius 2015

P1100108článek ze spo

P1100910P1110837

Dole článek ze spotu :-)

 

P1110142P1100572P1110435P1110428P1110424P1110485P1110409P1110401P1100595P1100660

 

Kiteboarding MAURICIUS KITEBOARDING LE MORNE 2015

Tak jsem se po dvou letech na doporučení kamaráda windsurfisty vydal na pro mě nejvzdálenější spot, který jsem navštívil, plný obav z nástrah,cesty a tak podobně. Člověk brázdící na windsurfu pouze 7let a na kiteboardu rok a je omezen kromě českých spotů na Hel, Sal, Egypt, Lagodi Garda, Wassilliki a to je asi tak vše, má ze začátku obavy. Bohudík to dopadlo nad míru dobře.

Kiteboarding a windsurfing na Mauriciusu u hory Le Morne je dokonalý zážitek. :-) Místní lidé jsou většinou hindu takže komunikativní, skvělí a pohodoví. Když pominete tu dálku, tak je to jako byste bydleli ve vesnici za Pasohlávkama a denně jezdili na ,,větší,, vodu. Každopádně to doporučuji začátečníkům i zkušeným riderům.

 Vítr

Fouká denně !! 8-12m od dubna do půlky listopadu. Zbytek roku je tam méně větrno a více deštivo (cyklony). Místní tvrdili že windguru nefunguje, ale já mám opačný názor, sledoval jsem to 3 týdny a více méně to sedělo.

 Příroda a zajímavosti

Voda 27°C, vzduch den, noc 27°C, každý den jsou nějaké mráčky což je super,jelikož slunce pod rovníkem dost jede. Ve vnitrozemí je trošku dusněji díky pralesu. Pokud náhodou nefouká, je na 50km (v průměru) ostrově několik parků s vodopády a několik ZOO s želvami, krokodýly, opicemi, ale i se zebrami, lvy a tygry. Jen to vše otázkou peněz co si vyberete.

Hlavní město PORT LUISE je jako Olomouc s příchutí Číny a čínských trhů. Pronajatým autem dojedete kamkoliv, ceny benzínu jako u nás, nikdo nespěchá a cesty jsou bezpečné. Na jízdu v levo si za dva dny zvyknete, jediné co vám bude dělat problémy jsou blinkry a stěrače, které jsou taky naopak.

 Kite , windsurf spot

Sever ostrova je spíš bohatý hotelový. Jih ostrova kde jsme jezdili my, je chudý bez nočního života. Ten si musíte zařídit vy. Například naložíte do PickUpu gril, uhlí, maso, pivo, rum – bílej  a jedete na opuštěnou pláž grilovat, což si v jiných evropských destinacích nemůžete dovolit. Ráno vypadá tak ,že se vzbudíte v 10 hodin, jelikož váš organismus nedává časový posun +3hod a po snídani jedete na pláž u drahých hotelů, kde vyhodíte holky a pak pokračujete buď na různé wind-kitebeach. Spoty – od rovné vody po wave dlouhé táhlé vlny s chopem. Každý si vybere to své. Fouká z leva ,takže jezdíte od břehu na moře a zpět.

Pokud vám nevyhovuje moc kitů a surfů na vodě, tak pokračujete za horu Le Morne do první vesnice Brabant nebo dál. Tam je místní neopakovatelná atmoška, že sufujete s 2 místníma borcama a přes cestu si v ,,okýnku,, kupujete pivo a pomalu se příjemně opíjíte a vychutnáváte kouzlo a klid přírody a lidí žijících uprostřed Indického oceánu. Pak sednete do auta a posbíráte lidi na další pláži a jedete do supermarketu koupit něco na večeři a zajistit alkohol na večerní karty nebo párty.

Jo taky repelent na mravence ,komáry, kteří po soumraku útočí. Naštěstí postel v ložnici mají moskytiéry. Pokud možno pronajměte si barák, byt dál od vody, jelikož ve vesnici Gaulette, kde jsme měli dům, bydlí dole místní a odliv zapříčiňuje více komárů a smradu z odpadků od místních. Ano je to tak, opět se mi potvrdilo, čím více na jih od naší republiky tím větší bordel. Nenechte se zmást fotkama z cestovek, je to jako byste viděli fota Karlova mostu a mysleli si, že je to u Teplic v Dubí stejné a čisté. Co se týká větru je stabilní, pokud ho neporuší oblačnost a nějaký déšt, což nám nevadilo, jelikož dle doporučení a ceny letenky se zde nelítá na míň jak 14dnů.

Moře je pěkné jako třeba Rudé moře, ale atmosféra a život s místníma je neopakovatelný zážitek, který vás dostihne a máte touhu se znovu k hoře Le Morne vrátit. Takže všichni co máte rádi jakékoliv prkna a fošny na vodě, vivat Mauritius 2016.

Aloha ŠIMI

Technické info:

- Nyní možno koupit pouze letenku (tam i zpět) od CK DELUXEA Praha za 22 tis.Kč ale v dostatečném časovém předstihu. Storno kdykoliv vrátí 17500 Kč!!

Odlety pátek kolem16hod z Prahy dvoupatrákem do Dubay (6,5hod) pak 3 hodinky káva a dalším dvoupatrákem 6,5 hod na Mauri. Ráno cca v 12 v sobotu strojíte cajky na pláži.

- limity kufrů a bagů 30kg na osobu a sčítají se, takže kromě jakýkoliv cajků můžete vzít i horáka ZDARMA:-) !!!!!!

- půldomek v Gaulette u Le Morne (3pokoje+kuch+wc koupelna, byt pro 4 lidi) 40-50 Eur/noc /byt včetně uklízeček!! (pokud chcete levný do 50EUr bukujte se 3/4 roku dopředu), pokud chcete můžete mít i dražší a větší i s bazénem.K vodě je to z vesnice 3km.

- auto PIckUP pronájem 25 Eur na den

- Z letiště už vás vezme řidič s vašim autem za 500 rupijí to je cca asi 350kč

- Potraviny v supermarketu ceny jak u nás ,něco +20%(víno,sýry)

- bistra, bufety jídlo od 70 do 200 Kč

- Kriminalita nulová, nekrade se, nešidí se!!

- Žádní muslimové.

- Řeč: angličtina, francouština, ruština, kreolština. Domluvíte se i s minimem.

ODKAZY:

Ropsen  – úžasný člověk co zařizuje domek jaký chcete a auto k pronájmu

http://www.ropsen.net/

Mauritius_map_web le-morne-pryde-club le-morne-map Spotmap_Mauritius_en

Příspěvek byl publikován v rubrice Reporty z lokalit a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.